02
İPARA FARKIİNDİRİM DÜNYASI / 1 MİLYON MÜŞTERİ / ÖZEL KARTLAR

iPara Blog

Tek bir entegrasyon yaparak e-ticaret sitenizden tüm banka ve kredi kartları ile online ödeme alın.

E-Ticaret
2020

2019 Yılında E-ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Türkiye'de internetten alışveriş yapan kişi sayısının 2019 itibarıyla 40 milyona, harcama miktarının ise 11.5 milyar $ seviyesine ulaştığı belirtiliyor. Rakamlar bu oranın 2020'de daha da artacağına, online alışveriş pazarının daha da büyüyeceğine işaret ediyor.

E-ticaret sektörü bu şekilde gelişirken siz de e-ticaret sitesi kurmak ve bu pazara girmek istiyor olabilirsiniz. Fakat her yıl düzenli büyüyen bu sektöre girmeden önce e-ticaret sitenizde satabileceğiniz ürün portföylerini araştırmalısınız. Bu yazımızda size Türkiye’de en çok satılan ürünleri sıralayacağız ve bir liste sunacağız. İşte, 2019’da e-ticarette en çok satılan ürünler:

Bebek Eşyaları

İnternetten alışveriş için uygun ürünler listesinin ilk sırasında bebek eşyaları yer alıyor. Bebeklere hitap eden kıyafetler ve gelişim araçları, 2019 yılında çokça rağbet gördü. Online alışverişte özellikle bebek oyuncakları, bebek puseti, bebek ilaçları ve bebek gelişim kitapları satın alınıyor.

Global e-ticaret sitelerinin en büyük kârlarını bebek bezi satışlarından elde ettiğini de belirtelim.

Küçük Ev Aletleri

Küçük ev aletleri; e-ticaret ürünleri arasında son dönemlerde hayli öne çıkmış durumda. Tüketiciler artık ev aletleri gibi teknolojik ihtiyaçlarını online alışveriş üzerinden karşılamak istiyor.

Ülkemizde gelişen yayınlar dolayısıyla ürünlere dair garanti hakları da iyice anlaşılmış durumda. Özellikle e-ticaret sitelerinde yapılan özel gün indirimleri, bu ürünlerin alıcıları için büyük fırsatlar yaratıyor.

Akıllı Telefon Aksesuarları

Akıllı telefonlar; artık günlük yaşantımızın değişilmez parçası konumunda ve günün büyük bir bölümünde ellerimizden düşmüyor. Dolayısıyla akıllı cihazlarımız için sürekli olarak farklı türden aksesuarlara ihtiyaç duyuyoruz. Kılıflar, şarj aletleri, ekran koruma kitleri ve kulaklıklar; internetten en çok satılan aksesuarlar arasında başı çekiyor.

Oyun Konsolları ve Oyunlar

Online alışverişi sıkça kullanan Y ve Z kuşakları, zamanlarının büyük bir kısmını online oyun oynayarak geçiriyor. Dolayısıyla internetten satın alınan ürünler listesinde oyun konsolları, oyunlar ve dijital yapımlar üst sıralarda yer alıyor. Tüketiciler internetten oyun satın almak için her yıl milyarlarca lira harcıyor. Ayrıca oyuncu ekipmanları da online alışverişte hayli popüler.

Spor Ekipmanları ve Kıyafetleri

Son yıllarda bilinçli olarak spor yapan ve bunu bir yaşam tarzı haline getiren büyük bir kitle oluştu. Bu tüketici topluluğu da sporcu ürün ve aksesuarlarına olan ilginin artmasını sağladı. Haliyle 2019'da internette en çok aranan ve satılan ürünler arasında spor ekipmanları ve kıyafetleri de yer alıyor.

2019’da internetten alışverişte en çok satılan ürünleri inceledik. Yazımızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam etmek istiyorsanız “Video İçeriklerle E-ticarette Nasıl Fark Yaratabilirsiniz?” içeriğimize geçebilirsiniz.